Bury: PSE-Operator bliski przejęcia linii przesyłowych na wschód

PAP
opublikowano: 03-09-2008, 18:00

PSE-Operator jest bliski przejęcia linii przesyłowych energii energetycznej prowadzących na wschód - powiedział w środę wiceminister skarbu Jan Bury podczas posiedzenia sejmowej Komisji Skarbu Państwa.

Komisja przyjęła w środę przedstawioną przez Burego informację resortu na temat realizacji strategii dla elektroenergetyki.

Chodzi o przesyłowe linie energetyczne wysokich napięć, które łączą nas z Ukrainą. Podczas wydzielania PSE-Operator ze struktur Polskich Sieci Elektroenergetycznych (obecnie Polska Grupa Energetyczna) połączenia nie przeszły do PSE-Operator.

Bury podał też, że pod koniec miesiąca powinien być gotowy projekt prospektu emisyjnego Polskiej Grupy Energetycznej. Resort, który dąży do prywatyzacji firmy poprzez giełdę chce, by w I kwartale 2009 r. doszło do jej debiutu.

Kolejne należące do Skarbu Państwa grupy - Tauron (południe kraju) i Energa (północ) miałyby być prywatyzowane przez giełdę w II połowie 2009 roku. Bury zaznaczył jednak, że resort rozważa znowelizowanie programu dla elektroenergetyki i wprowadzenie możliwości sprywatyzowania grupy Energa w inny sposób niż przez giełdę.

Szef resortu Aleksander Grad mówił w wywiadzie dla PAP na początku tygodnia, że nie jestem zwolennikiem planu, by Energa trafiła na giełdę i będzie proponował, aby sprywatyzować Energę przez sprzedaż inwestorowi strategicznemu.

Wiceminister powiedział posłom, że resort zrealizuje planowaną sprzedaż pozostających własnością Skarbu Państwa resztówek firm energetycznych i elektrociepłowni. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bury: PSE-Operator bliski przejęcia linii przesyłowych na wschód