Burza kadrowa w zarządzie Poczty Polskiej

opublikowano: 13-08-2020, 10:38

Po tym jak w ubiegłym tygodniu z zarządu Poczty Polskiej zrezygnował wiceprezes ds. rozwoju, wczoraj rezygnację złożył kolejny wiceprezes. Do zarządu weszły dwie nowe osoby.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

- Jakie zmiany zaszły w zarządzie Poczty Polskiej

- Z czego wynikają ruchy kadrowe i kto był ich inicjatorem

- Jaki będzie podział obowiązków w zarządzie

Na początku tygodnia pisaliśmy o rezygnacji wiceprezesa ds. rozwoju Tomasza Janki. Było to preludium zapowiadające kolejne zmiany. 

Poczta Polska, placówka
Poczta Polska, placówka
WM, Puls Biznesu

W środę rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa ds. logistyki złożył Paweł Przychodzeń.

Do zarządu weszły dwie osoby. Rada Nadzorcza na stanowisko wiceprezesa ds. szkoleń powołała Wiesława Włodka. Wraca on tym samym do zarządu operatora, z którym rozstał się przed ponad rokiem. 

Do czasowego wykonywania czynności członka zarządu oddelegowany został członek rady nadzorczej Krzysztof Falkowski. Przypomnijmy, że wszedł on do rady nadzorczej w ubiegłym tygodniu. Najprawdopodobniej będzie odpowiadał za rozwój. 

Według informacji „PB” ostanie zmiany to porządkowanie zarządu przez nowego prezesa Tomasza Zdzikota, który próbuje poukładać sobie pracę, a jednocześnie uwzględnić interesy partyjne. Gwałtowne zmiany nie były łatwe do przełknięcia dla zainteresowanych.

- Od wczoraj drzwi w Ministerstwie Aktywów Państwowych się nie zamykają – mówi źródło „PB”.

Rada nadzorcza podjęła też uchwałę o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych. W czwartek ukazało się ogłoszenie w tej sprawie. Na zgłoszenia kandydatów rada czeka do 20 sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane