Buzek: Polska zmieniła się przez 4 lata na lepsze

PAP
10-09-2011, 13:42

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek mówił na sobotniej Konwencji Programowej PO, że przez ostatnie cztery lata Polska zmieniła się na lepsze i stała się solidnym partnerem w  Europie.

"To nie tylko te 30 lat nas zmieniły, te ostatnie cztery lata też nas bardzo zmieniły na dobre. Polska jest rozpoznawana jako dobry, solidny partner" - mówił Buzek.

Szef PE zaznaczył, że w tym czasie Polska z peryferii przesunęła się do serca Europy. Dzięki temu, jak mówił, jest dziś przewodniczącym PE, Polska ma ważnego komisarza unijnego, a polski premier jest obecnie przewodniczącym Rady Unii Europejskiej.

Buzek mówił, że przygotowany przez PO program wyborczy jest najlepszą i świetną kontynuacją tego, co przyjęła 30 lat temu na swoim pierwszym zjeździe NSZZ "Solidarność". "To niezwykłe, że po 30 latach staliśmy się wzorem" - dodał.

"Na tej sali jest ten sam duch. Odczuwam ten sam duch oczekiwania na zmiany i wiarę w zmiany w dobrą przyszłość Polski, jak 30 lat temu w hali Oliwi w Gdańsku" - mówił.

Jak zaznaczył, kontynuacja jest najlepszym rozwiązaniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Buzek: Polska zmieniła się przez 4 lata na lepsze