Bycze nastroje na Wall Street

PAL, MarketWatch, Bloomberg
opublikowano: 06-05-2011, 15:53

Mocnym akcentem rozpoczęła się piątkowa sesja na parkietach USA. W pierwszym kwadransie handlu główne indeksy zyskały zgodnie po ok. 1 proc.

Handel elektroniczny nie kłamał – w piątek na parkietach amerykańskich przeważają nastroje popytowe. Dane opublikowane przed dzwonkiem utwierdziły inwestorów w zamiarach zakupowych, dzięki czemu po dzwonku na rynku dominują wzrosty.

Godzinę przed końcem sesji, o 21. czasu polskiego, na rynek napłyną dane dot. kredytów konsumenckich po marcu.

Na razie warto obserwować kurs Constellation Energy Group. Spółka poinformowała o 58-proc. spadku zysku netto, do 79,4 mln USD. Przychody zmniejszyły się o 0,5 proc., do 3,57 mld USD, a zysk w przeliczeniu na akcję spadł do 35 centów z 95 centów przed rokiem. Analitycy spodziewali się, że producent energii elektrycznej, który w minionym miesiącu podpisał mowę przejęcia go przez Exelona za 7,9 mld USD, wykaże 3,95 mld USD przychodów oraz 96 centów zysku na papier. Kursy Constellation Energy oraz Exelona zniżkowały zgodnie w handlu elektronicznym o ponad 1,5 proc.

Inwestorzy kupują po dzwonku akcje Citigroup. Analitycy Morgan Stanley podnieśli zalecenie dla akcji spółki i ustalili cenę docelową na 6 USD, a całość uzasadnili szybszą niż oczekiwano restrukturyzacją. Z podobnego powodu rośnie kurs Banku of America, dla którego rekomendację i cenę docelową zmienili dziś specjaliści z Goldman Sachs.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MarketWatch, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Bycze nastroje na Wall Street