Byki ciągle dominują na Wall Street

opublikowano: 08-01-2019, 22:07

Trwa zwyżkowa passa amerykańskich giełd, która przedłużona została już do trzech sesji. Wtorek przyniósł kontynuację wzrostów wspieraną nadziejami związanymi z postępem w negocjacjach handlowo-politycznych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Cobre nastroje podtrzymał m.in. tweet prezydenta Trumpa, który napisał, że „rozmowy idą bardzo dobrze”.

Indeksy nadal idą w górę po ostatnich raportach z rynku pracy i wypowiedziach szefa Fed, który zasygnalizował, że Rezerwa Federalna może  jeśli zajdzie taka konieczność – nieco złagodzić swoją politykę monetarną, co zostało odebrane jako zmniejszenie liczby podwyżek stóp procentowych lub co najmniej wstrzymanie się z takimi działaniami.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

OD 20-to miesięcznego dołka zrealizowanego podczas wigilijnej sesji, indeks szerokiego rynku S&P500 odzyskał już ponad 9 proc.  Warto jednak pamiętać, że od czasu ustanowienia ostatniego rekordu, co miało miejsce 21 września 2018 r. aż do fatalnej Wigilii stracił około 20 proc.

Inwestorzy z Wall Street z niecierpliwością oczekują na otwarcie sezonu raportów kwartalnych. Analitycy aktualnie oczekują, że spółki z indeksu S&P500 zwiększyły swoje zyski mierzone wskaźnikiem EPS (zysk na akcję) o około 14,8 proc. Choć dynamika jest relatywnie wysoka, to jednak przed trzema miesiącami oczekiwania były jeszcze wyższe i kształtowały się na poziomie 20 proc.

We wtorek na wartości zyskiwały wszystkie sektory (11) a najlepiej prezentował się przemysłowy i energetyczny. Powody do zadowolenie mieli też akcjonariusze większości spółek technologicznych, a zwłaszcza Microsoftu i Apple. 

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 1,09 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,97 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 1,08 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy