Byki zadomowiły się w Bydgoszczy

opublikowano: 24-08-2015, 22:00

Przeciętne bydgoskie mieszkanie kosztowałoby nas teraz 6,5 proc. więcej niż rok temu, wynika z danych o cenach transakcyjnych Home Brokera.

Mniejszy, bo około 4-procentowy, wzrost odnotowano w tym czasie również w Krakowie i w Warszawie, chociaż pod względem cenowym trudno byłoby te trzy rynki jeszcze jakoś połączyć — w Bydgoszczy za mkw. mieszkania płaci się średnio 4,4 tys. zł, a w Krakowie i Warszawie już zdecydowanie więcej, bo — odpowiednio — 6,4 tys. zł i 7,4 tys. zł.

Taniej niż przed rokiem jest natomiast w Łodzi i w Poznaniu, gdzie roczny spadek wyniósł około 5 proc., ale też w Lublinie i Szczecinie, przy czym tam zmiana wyliczona została w przybliżeniu na 2 i 1 proc.

Przydatność takich informacji jak to, że w stolicy jest drogo, a w Łodzi znowu potaniało, może być bez wątpienia spora, ale statystyki tego rodzaju lepiej jest przed inwestycją na danym rynku pogłębić — czasami przecież o wyższych średnich cenach zadecydować może jedno nowo wybudowane osiedle, podczas gdy poza jego ogrodzeniem nie widać już byków, tylko niedźwiedzie i gęsto rozmieszczone szyldy „na sprzedaż”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu