Była gwiazda NBA w marihuanowym funduszu

opublikowano: 17-02-2021, 07:34

Chris Webber, były zawodowy koszykarz NBA, wraz z funduszem hedgingowym JW Asset Management uruchomili marihuanowy fundusz private equity dysponujący 100 mln USD, donosi Reuters

Celem funduszu jest inwestycja w spółki należące do członków tzw. niedostatecznie reprezentowanych społeczności.

- Ma kluczowe znaczenie, abyśmy zdywersyfikowali przemysł marihuanowy i stworzyli równe warunki rywalizacji dla ludzi z naszych społeczności – oświadczył Webber.

W USA pojawiły się głosy, że branża legalnej marihuany jest zdominowana przez białych. Opublikowany w 2019 roku przez Marijuana Business Daily raport wskazał, że ponad 80 proc. biznesów branży należy do białych.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że JW Asset Management, nowojorski fundusz hedgingowy dysponujący ponad 2 mld USD aktywów, jest jedynym z zaledwie kilku, które aktywnie inwestują w spółki marihuanowe w USA. Inni inwestorzy instytucjonalni trzymają się jak dotąd na uboczu w związku z brakiem legalizacji marihuany na poziomie federalnym. Sytuacja może się zmienić jeśli administracja Joe Bidena spełni obietnicę i dekryminalizuje marihuanę w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane