Była szefowa Autodesk pokieruje teraz Yahoo!

PAP
opublikowano: 14-01-2009, 08:00

Yahoo!, jeden z największych serwisów internetowych, ogłosił we wtorek o wyborze Carol Bartz, byłej prezeski firmy Autodesk, na nowego dyrektora wykonawczego spółki.

Jak pisze agencja Associated Press, nominacja ta może przygotować grunt do wznowienia starań o kupno Yahoo!, która dysponuje jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych, przez Microsoft - największego na świecie producenta oprogramowania komputerów osobistych.

Takie zabiegi Microsoftu w pierwszej połowie zeszłego roku zakończyły się fiaskiem. Gdyby do transakcji doszło, byłoby to największe przejęcie w historii branży wysokiej techniki.

W zeszłym roku Yahoo! nie zdołało też osiągnąć porozumienia w sprawie innej potencjalnie korzystnej transakcji z internetowym gigantem Google. W listopadzie ze stanowiska dyrektora spółki ustąpił współtwórca Yahoo! Jerry Yang.

Nominacja Bartz kończy dwumiesięczne poszukiwania jego następcy. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane