Byłemu traderowi grozi deportacja

opublikowano: 04-09-2018, 22:00

W 2012 r. Kweku Adoboli został skazany na 7 lat więzienia za spowodowanie 1,4 mld GBP strat w banku UBS, w którym był traderem, poprzez dokonywanie nieuprawnionych transakcji.

W 2015 r. Ghańczyk, który od 12. roku życia mieszkał w Wielkiej Brytanii, został wypuszczony na wolność. Według brytyjskiego prawa obcokrajowcy, którzy zostali skazani na więcej niż 4 lata więzienia, automatycznie zostają poddawani deportacji. W 2016 r. Adoboli przegrał apelację w sprawie deportacji. Wystąpił o rozważenie sprawy przez Sąd Najwyższy. Obecnie oskarża brytyjskie władze o rasizm. Twierdzi, że to, iż urodził się w innym kraju i ma inny kolor skóry, przyczyniło się do jego stygmatyzacji. Według Home Office, od 2010 r. z Wielkiej Brytanii deportowano 42,8 tys. obcokrajowców, którzy zostali skazani za przestępstwa. Zatrzymany przez policję w Szkocji Kweku Adoboli ma być deportowany 10 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu