Czytasz dzięki

Były premier szuka pracy

ŁO
opublikowano: 25-07-2020, 12:45

Kazimierz Marcinkiewicz opublikował na portalu karierowym wpis z informacją, że poszukuje nowej pracy. Posypały się komentarze.

- Poszukiwanie nowych wyzwań nie wymaga komentarzy - mówi "PB" Kazimierz Marcinkiewicz, były premier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-2006, a wcześniej m.in. wiceminister edukacji i poseł.   

Zobacz więcej

Kazimierz Marcinkiewicz

Krystian Maj / FORUM

Po odwołaniu z funkcji prezesa Rady Ministrów życiorys Marcinkiewicza wygląda zresztą jeszcze ciekawiej, bo był p.o. prezydenta miasta stołecznego Warszawy i dyrektorem w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie. Później ruszyła kariera biznesowa, w ramach której przez cztery lata był doradcą w banku Goldman Sachs. Ostatnia pozycja w CV byłego premiera to stanowisko doradcy w funduszu EQT Holdings. Na profilu LinkedIn czytamy, że zaczął tę pracę 12 lat temu.

Teraz pisze, że szuka nowych wyzwań, jest sześćdziesięciolatkiem z dużym doświadczeniem zawodowym i ma nadzieję, że czeka go jeszcze co najmniej dziesięć lat produktywnej działalności zawodowej. 

- Jestem przekonany, że moje doświadczenie, biegłość w stosowaniu nowoczesnych technik, łatwość nawiązywania kontaktów czy umiejętność pracy zespołowej sprawiają, że jestem zdolny do zarządzania, nadzorowania biznesu czy doradzania menedżerom - przekonuje Kazimierz Marcinkiewicz. 

Pod wpisem byłego premiera szybko pojawiło się sporo komentarzy. W odpowiedzi na jeden z nich Marcinkiewicz napisał, że otrzymał już kilkadziesiąt propozycji. Wpis udostępnił na swoim profilu m.in. dr Maciej Kawecki, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie i prezes Instytutu Lema. Dodał też kilka słów od siebie.   

- Wczoraj moim oczom ukazał się wpis. Najpierw pomyślałem, że to fejk. Potem napisałem do premiera Kazimierz Marcinkiewicz i uzyskałem potwierdzenie - pisze dr Maciej Kawecki.   

Publikacja ogłoszenia jest dla niego powodem do szacunku, a nie żenady, jak komentują to niektórzy internauci, ponieważ ktoś, kto reprezentował prawie 40 mln obywateli ma odwagę, żeby po prostu, od tak szukać sobie pracy w internecie.   

- Szukanie w życiu zaczyna być czymś nieodłącznym. Bez tego cofamy się. Dewaluuje się wszystko. Stanowiska. Tytuły. Na końcu liczy się tylko człowiek i siła. Jeżeli ktoś liczy, że kiedyś zadzwoni złoty telefon z pracą marzeń będzie zapewne czekał do końca życia. Do mnie nie zadzwonił nigdy. RODO wdrażałem bo się sam wprosiłem Ministrowi Cyfryzacji. Dziekanem zostałem bo złożyłem CV w rekrutacji. Prezesem UODO nie zostałem bo przegrałem - tłumaczy dr Maciej Kawecki. 

Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
×
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane