Były prezes Lehman Bros. sprzedał posiadłość za 10 USD

MD
opublikowano: 26-01-2009, 18:27

Ceny nieruchomości spadają w USA. Ale że aż tak! Posiadłość na Florydzie, która pięć lat temu kosztowała 13,75 mln USD sprzedano niedawno za 10 USD (to nie pomyłka – dziesięć dolarów).

Gdzie jest haczyk? Sprzedawcą domu był Richard S. Fuld, były szef rady dyrektorów i prezes zbankrutowanego banku inwestycyjnego Lehman Brothers. Nabywcą jego żona, Kathleen.

Amerykańskie media zastanawiają się, jaka była przyczyna tej transakcji. Możliwe, że Fuld wystraszył się w związku z dochodzeniem, które ma ustalić, czy władze Lehman Brothers oszukiwały akcjonariuszy informując ich o kondycji firmy. W przypadku udowodnienia przestępstwa Fuld mógłby zostać zmuszony do udziału finansowego w odszkodowaniu.

- To najstarszy trik w historii – powiedział CNBC Eric S. Ruff, prawnik z Florydy. – Tak się zwykle dzieje kiedy słyszysz kroki wierzycieli, którzy nadchodzą aby cię zlicytować – dodał. 

Ruff zwraca jednocześnie uwagę, że działania Fulda raczej nie przyniosłyby oczekiwanych wyników, bo sąd nie uzna kwoty sprzedaży za adekwatną.

MD, CNBC

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane