Były prezes Siemensa doradzi saudyjskiemu księciu

opublikowano: 03-07-2018, 22:00

Niemiec Klaus Kleinfeld, w przeszłości prezes m.in. Siemensa i Alcoi, a ostatnio Neomu, został doradcą do spraw reform saudyjskiego księcia koronnego Muhammada ibn Salmana.

Muhammad ibn Salman to syn króla Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Aziza. Jest uważany za głównego architekta zmian w królestwie, które mają doprowadzić do znacznego zmniejszenia roli wpływów ropy w jego finansach.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Klaus Kleinfeld obejmie stanowisko 1 sierpnia. Wcześniej opuści fotel prezesa Neomu, spółki realizującej ambitny projekt budowy miasta na wybrzeżu Morza Czerwonego w Arabii Saudyjskiej, co ma kosztować ponad 500 mld USD. Pozostanie w radzie nadzorczej spółki. W komunikacie informującym o nowej roli Klausa Kleinfelda wskazano, że będzie zajmował się poprawą rozwoju gospodarczego, technologicznego i finansowego królestwa. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Były prezes Siemensa doradzi saudyjskiemu księciu