Były szef Google: Schrzaniłem

DI, Bloomberg
opublikowano: 01-06-2011, 12:02

Eric Schmidt, były prezes a obecnie szef rady nadzorczej Google, przyznał, że „schrzanił” działalność internetowego giganta w mediach społecznościowych.

- Oczywiście wiedziałem, ze muszę coś zrobić i nie udało mi się to zrobić. Prezes powinien brać odpowiedzialność. Schrzaniłem sprawę – powiedział Schmidt podczas konferencji AllThingsD’s D9 Conference w Rancho Palos Verdes.

Mimo wielu prób, Google nie było w stanie zbudować konkurencyjnego portalu społecznościowego. Z kolei Facebook stał się dla Google poważnym konkurentem w zakresie sprzedaży reklamy online.

Schmidt potwierdził, że jego koncern bardzo starał się nawiązać partnerstwo z Facebookiem, ale lider serwisów społecznościowych postawił w dziedzinie wyszukiwania na alians z Microsoftem.

Eric Schmidt stał za sterami Google od 2001 r. W kwietniu tego roku ustąpił ze stanowiska, a jego miejsce zajął Larry Page, jeden z założycieli firmy. Schmidt objął stanowisko szefa zarządu.

Eric Schmidt (fot. Bloomberg)
Eric Schmidt (fot. Bloomberg)
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg

Polecane