Były szef LOT wylądował w giełdowej spółce

Kamil Zatoński
29-06-2017, 07:20
aktualizacja: 29-06-2017, 07:26

Marcin Piróg, który w latach 2010-2012 był prezesem PLL LOT, chce dokapitalizować Biomed Lublin i właśnie został prezesem spółki.

Menedżer złożył ofertę błyskawicznego dokapitalizowania spółki - do 15 lipca chce objąć 1 mln akcji po cenie 1,07 zł za sztukę, a taki sam pakiet chce dokupić do 22 września.

Zobacz więcej

Marcin Piróg fot. ARC

Piróg wyraził także zamiar dokapitalizowania firmy na kwotę przekraczającą 9 mln zł.

"Rada Nadzorcza w dniu 28 czerwca 2017 r. wyraziła aprobatę dla dokapitalizowania Spółki w zaoferowanym kształcie i podjęła stosowne kroki zmierzające do stworzenia warunków dla zainwestowania w Spółkę, zgodnie ze złożoną ofertą. Emitent przewiduje, że finalizacja rozmów z Inwestorem na temat kształtu jego zaangażowania kapitałowego w Spółkę powinna mieć miejsce w lipcu bieżącego roku" - podał Biomed Lublin.

Ponadto Piroga powołano na prezesa firmy. Z zarządem, decyzją rady nadzorczej, pożegnali się natomiast Andrzej Stachnik, Adam Siwek i Dariusz Kucowicz. 

"Rada Nadzorcza wyraziła przekonanie, że zaangażowanie Pana Marcina Piroga przyspieszy proces budowania marki BIOMED-LUBLIN o zasięgu globalnym w oparciu o unikalne produkty oraz know-how Spółki w obszarze biotechnologii, w efekcie oczekiwany wzrost wartości Spółki i skuteczne zakończenie procesu restrukturyzacji" - podano w komunikacie.

Marcin Piróg karierę zawodową rozpoczął w firmie Total we Francji, gdzie zarządzał produkcją, kontrolą jakości oraz inwestycjami. W latach 2000 - 2008 pełnił funkcję Prezesa Carlsberg Polska. Do września 2010 roku był prokurentem, a następnie prezesem Ruchu, a następnie prezesem i dyrektorem generalnym Lotu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Były szef LOT wylądował w giełdowej spółce