BZ WBK Leasing szybszy niż konkurencja

Materiał partnera sekcji: BZ WBK Leasing
opublikowano: 26-04-2018, 22:00

Rynek po pierwszym kwartale

W I kwartale 2018 r. łączna wartość przedmiotów sfinansowanych przez firmy leasingowe wzrosła aż o 20,9 proc., licząc rok do roku, więcej, niż prognozowali eksperci. Pierwsze trzy miesiące roku były rekordowe również dla BZ WBK Leasing. Spółka sfinansowała środki trwałe warte 1,165 mld zł, czyli o 32,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. To dynamika aż o 11 pkt. proc. powyżej rynku.

— Pomimo tak wyśrubowanego benchmarku, wyniki BZ WBK Leasing rosły o 11 pkt. proc. szybciej od średniej rynkowej. Cieszymy się zaufaniem klientów, co wzmacnia najwyższa ocena transparentności i przyjazności naszych umów leasingu. W drugim z rzędu niezależnym badaniu Leasing Monitor mamy doskonałą jakość obsługi klienta i dystrybucję — mówi Szymon Kamiński, prezes BZ WBK Leasing.

Najważniejszymi obszarami rynku leasingu pozostaje finansowanie pojazdów oraz maszyn i urządzeń. W pierwszej kategorii łączna wartość przedmiotów sfinansowanych przez firmy leasingowe wzrosła w I kwartale o 21,7 proc., a w drugiej o 18,3 proc. Tymczasem BZ WBK Leasing odnotował zwyżki znacząco ponad rynek — odpowiednio o 32,2 proc. i 35,2 proc.

Koniunktura w motoryzacji

Według danych IBRM Samar 2017 r. był dla branży samochodowej najlepszy od 18 lat. Na polskie drogi wyjechało ponad 483 tys. nowych samochodów osobowych, aż 16,1 proc. więcej niż rok wcześniej i najwięcej od 1999 r.

— Zakładaliśmy, że taki wzrost jak w 2017 r. trudno będzie powtórzyć, ale pierwszy kwartał zapowiada, że rok 2018 będzie równie dobry — mówi Tomasz Sudaj, dyrektor zarządzający ds. strategii rynkowej w BZ WBK Leasing.

Podkreśla, że liczba rejestracji samochodów osobowych w pierwszym trzech miesiącach roku była o 11,1 proc. wyższa niż rok wcześniej. Z kolei samochodów dostawczych przybyło o 5 proc. więcej. To potwierdzenie trendu, który obserwujemy, analizując własne statystyki. BZ WBK Leasing sfinansował w I kwartale 2018 r. samochody osobowe o łącznej wartości niemal 340 mln zł (wzrost o 30,2 proc.) i ciężarowe za prawie 102 mln zł (wzrost o 28,7 proc.)

Budowlańcy i rolnicy inwestują

BZ WBK Leasing pozostał też liderem finansowania zakupu maszyn i urządzeń i powiększył jeszcze przewagę nad kolejnymi dwoma spośród największych graczy w tej kategorii.

— BZ WBK Leasing sfinansował w I kwartale maszyny rolnicze o wartości o 30,7 proc. wyższej niż rok wcześniej. Tymczasem wzrost całego rynku wyniósł 26,9 proc. — komentuje Tomasz Sudaj.

Inwestycje w maszyny i urządzenia są też m.in. efektem boomu budowlanego.

— Rozwija się budownictwo mieszkaniowe i komercyjne. Dodatkowe wsparcie zapewniają samorządy, które dysponują unijnymi środkami na sfinansowanie projektów o łącznej kwocie 170 mld zł — wylicza szef strategii BZ WBK Leasing.

Eksperci banku nie mają wątpliwości, że najbliższy czas będzie bardzo dobry dla inwestycji.

— Będziemy wzmacniać to, co wyróżnia BZ WBK Leasing, czyli najbardziej przejrzyste na rynku zapisów umowy leasingowe, wysoką jakość obsługi klientów i partnerów biznesowych oraz dynamikę zrównoważonego wzrostu w każdym obszarze rynku — podsumowuje Szymon Kamiński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera sekcji: BZ WBK Leasing

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy