BZ WBK oferuje bankomaty na życzenie

(Marek Druś)
12-12-2006, 15:28

BZ WBK uruchomił sieć bankomatów instalowanych na życzenie m.in. w galeriach handlowych, hotelach i na stacjach benzynowych. Jest to pierwsza tego rodzaju oferta na polskim rynku - poinformował bank we wtorek.

BZ WBK uruchomił sieć bankomatów instalowanych na życzenie m.in. w galeriach handlowych, hotelach i na stacjach benzynowych. Jest to pierwsza tego rodzaju oferta na polskim rynku - poinformował bank we wtorek.

Bank dostarcza przedsiębiorcy bankomat, który on na bieżąco zasila własną gotówką. W zamian przedsiębiorca partycypuje w prowizjach za wypłatę gotówki, doładowań GSM oraz transakcji niefinansowych. Jak poinformował BZ WBK, badania rynkowe wskazują, iż bankomat zainstalowany w sklepie może zwiększyć przychody ze sprzedaży nawet o 15 do 20 proc.

Bank zwraca uwagę, że taki model obniża koszty działania bankomatu - ze względu na to, że nie jest potrzebna firma ochroniarska dostarczająca gotówkę. Dzięki temu bankomat jest rentowny w wielu lokalizacjach, gdzie jego instalacja w normalnym trybie byłaby deficytowa. W opinii banku, bankomaty takie będą mogły być instalowane także w mniejszych miejscowościach.

Bank zapewnia m.in. obsługę techniczną bankomatów, system transakcyjny, certyfikację w organizacjach płatniczych, rozliczanie. Po stronie przedsiębiorcy, poza zasilaniem w gotówkę, pozostają także zapewnienie lokalizacji, ubezpieczenie gotówki, promocja i zabezpieczenie bankomatu. Przedsiębiorca bierze bankomat w leasing lub nabywa go na własność.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZ WBK oferuje bankomaty na życzenie