C.Hartwig Warszawa ma zgodę KE na uratowanie

(Tadeusz Stasiuk)
24-10-2006, 20:13

We wtorek Komisja Europejska zezwoliła na pomoc w ratowaniu polskiego przedsiębiorstwa C.Hartwig Warszawa, zajmującego się międzynarodowym transportem towarów - poinformowała we wtorek w komunikacie KE.

We wtorek Komisja Europejska zezwoliła na pomoc w ratowaniu polskiego przedsiębiorstwa C.Hartwig Warszawa, zajmującego się międzynarodowym transportem towarów - poinformowała we wtorek w komunikacie KE.

Pomoc ta zostanie udzielona w formie pożyczki w wysokości 5 mln zł (1 mln 254 tys. 842,11 euro) na następne sześć miesięcy. Pożyczka umożliwi przedsiębiorstwu dalsze funkcjonowanie do czasu przygotowania jego restrukturyzacji; władze polskie zobowiązały się dostarczyć Komisji w ciągu sześciu miesięcy plan restrukturyzacji lub dowód spłaty pożyczki.

Jak wyjaśniono w komunikacie, Komisja zbadała program pomocy na ratowanie przedsiębiorstwa zgłoszony przez Polskę i zatwierdziła go po sprawdzeniu zgodności z przepisami wspólnotowymi.

Komisja uznała, że pomoc jest uzasadniona ze względu na poważne trudności społeczne. Bez finansowej interwencji państwa 300 osób mogłoby stracić pracę, również w regionach, gdzie poziom bezrobocia jest wysoki. Ze względu na niewielka kwotę i krótki okres trwania pomocy możliwość jej negatywnego wpływu na inne państwa członkowskie jest ograniczona, podkreśliła KE. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / C.Hartwig Warszawa ma zgodę KE na uratowanie