CA IB rekomenduje ‘kupuj’ dla Getin Holding, wycena 16,4 zł

16-03-2007, 15:35

(ISB) Analitycy UniCredit CA IB w raporcie z 14 marca, odtajnionym w piątek wydali rekomendację "kupuj" dla Getin Holding i  ustalili 12- miesięczną cenę docelową spółki na 16,4 zł.

W dniu wydania rekomendacji kurs akcji wynosił 14,2 zł, zaś w piątek ok. godz. 14:45 kurs akcji wzrósł o 1,41% do 14,40 zł.

"Geting Holding jest najszybciej rozwijającym się holdingiem finansowym w Polsce. Skupia się na niszowych, wysoko marżowych i szybko rozwijających się segmentach rynku detalicznego, takich jak kredyty hipoteczne, samochodowe i konsumenckie, pośrednictwo finansowe oraz obsługa zamożnych klientów" - czytamy w raporcie.

Analitycy podkreślają, że holding planuje poszerzyć swoją międzynarodową obecność (poza rosyjską firmę specjalizującą się w leasingu samochodów) przez inwestycje typu greefield w Rosji i na Ukrainie (pierwsza wstępna umowa przejęcia na Ukrainie została już podpisana).

"Rozpoczynamy rekomendowanie akcji spółki z kupuj i 12-miesięczną ceną docelową na poziomie 16,4 zł"- napisali analitycy CA IB.

Według prognoz CA IB, zysk netto holdingu wyniesie 259 mln zł w tym roku, a w kolejnym sięgnie 375 mln zł. Wskaźnik koszty do dochodów wyniesie 50,1% w 2007 roku i 47,2% w następnym. (ISB)

amo/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / CA IB rekomenduje ‘kupuj’ dla Getin Holding, wycena 16,4 zł