Cały dom w twoich rękach

opublikowano: 19-12-2022, 14:02
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Od początku działa w obszarze nowoczesnych instalacji w budynkach. Najpierw były to alarmy i sieci teleinformatyczne, teraz doszły odnawialne źródła energii – fotowoltaika i rozwiązania dla inteligentnych domów.

3.miejsce województwo śląskie – Emiter Net

Kompleksowość:Naszą wizją jest scalenie wszystkich instalacji, inteligentne zarządzanie nimi wraz z zarządzaniem energią w budynku – podkreśla prezes Tomasz Marona, prezes Emiter Net.
Kompleksowość:Naszą wizją jest scalenie wszystkich instalacji, inteligentne zarządzanie nimi wraz z zarządzaniem energią w budynku – podkreśla prezes Tomasz Marona, prezes Emiter Net.

Firmę założył Grzegorz Łukasik i na początku sam prowadził działalność. Zakładał instalacje alarmowe i antywłamaniowe na terenie Śląska i Podbeskidzia.

Pierwszym krokiem w drodze do rozwoju było przejście od firmy instalacyjnej do sprzedaży hurtowej urządzeń do instalacji alarmowych. Kolejnymi dodanie działu okablowania strukturalnego, utworzenie własnej marki okablowania Emiter Net oraz utworzenie działu inteligentnego domu. Największy skok rozwojowy zapewniło utworzenie działu fotowoltaiki oraz dołączenie do grupy Keno.

Obecnie w spółce pracuje 61 osób, w 2021 r. dołączyło do zespołu 15 nowych pracowników. Jasno zdefiniowana strategia rozwoju powoduje, że załoga musi się rozrastać, ponieważ pojawiają się nowe wyzwania i kierunki rozwoju.

Od początku istnienia w kulturze firmy zaszczepione jest uczciwe prowadzenie biznesu zapewniające sukces obu stronom – Emiterowi oraz klientom i partnerom w biznesie. Jednak sukcesem spółki byli, są i zawsze będą ludzie. To zespół odpowiada za dynamiczny rozwój, którego zwieńczeniem jest efekt finansowy.

W pierwszym etapie rozwoju, kiedy dominującym produktem był system kanałów kablowych, firma dużo eksportowała na wschód Europy – do Rosji, na Ukrainę, Białoruś, Litwę i Łotwę. Z biegiem czasu coraz większe znaczenie miała obsługa rynku krajowego i obecnie najważniejszymi klientami są sieci dystrybucyjne i duże przedsiębiorstwa wykonawcze. W 2022 r. firma coraz śmielej zaczęła się poruszać po innych rynkach niż polski, w tym zwłaszcza po niemieckim, węgierskim, skandynawskim i południowej Europy.

Spółka obrała nowy kierunek strategiczny, zamierza być integratorem rozwiązań z zakresu zarządzania energią oraz odnawialnych źródeł energii.

– Naszą wizją jest dostarczanie rozwiązań, które pozwolą klientowi końcowemu skorzystać z naszego hasła: „Cały dom w twoich rękach”. Wszystkie jednostki są temu podporządkowane, kreujemy biznes tak, aby dostarczać rozwiązanie pozwalające osiągać korzyści finansowe z zarządzania energią w domu. Dlatego w naszej ofercie znajdują się elementy instalacji fotowoltaicznych, magazynowania energii, zarządzanie energią z wykorzystaniem rozwiązań inteligentnego domu, ogrzewania z wykorzystaniem pomp ciepła – mówi prezes Tomasz Marona.

Najtrudniejsze jest utrzymanie wysokich standardów obsługi w czasie bardzo dynamicznego wzrostu, kiedy zatrudniani są nowi pracownicy, a firma rozwija się pod każdym względem: lokalowym, ofertowym, informatycznym i liczby obsługiwanych klientów.

Obecnie firma dąży w kierunku rozwoju kompletnej oferty dla wykonawców w zakresie sterowania budynkami i zużyciem energii. Dlatego wielką uwagę przykłada do dynamicznego rozwoju działu Smart Home. W przyszłości chce być integratorem tych rozwiązań. Planuje budowę nowoczesnego centrum szkoleniowo-ekspozycyjnego w Katowicach, gdzie będzie prezentować swoje rozwiązania i prowadzić szkolenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane