Canpack produkuje w Kolumbii

opublikowano: 27-11-2019, 22:00

Firma zatrudniła w Tocancipa 200 osób w zakładzie, który będzie produkował 1,3 mld aluminiowych puszek rocznie.

Świat odwraca się od plastiku, Canpack ma więcej zleceń. Firma z Krakowa w 18 miesięcy zbudowała w Tocancipa w Kolumbii zakład za 150 mln USD i zatrudniła w nim 200 osób. Na powierzchni 75 tys. m kw. będzie produkować 1,3 mld puszek rocznie, a moce może zwiększyć do 1,9 mld. Kluczowym odbiorcą w Kolumbii jest Bavaria z browarniczego koncernu AB InBev. Puszki będą także eksportowane do krajów sąsiadujących.

— Zobowiązaliśmy się, że do 2025 r. 100 proc. naszych opakowań będzie nadawało się do recyklingu lub będzie wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Jesteśmy przekonani, że ścisła współpraca z Canpackiem pomoże nam to osiągnąć — powiedział podczas otwarcia zakładu Marcel Regis, prezes firmy Bavaria.

— Opakowania aluminiowe stanowią dzisiaj preferowany sposób pakowania towarów. Wynika to nie tylko z ich trwałości i wkładu w globalną gospodarkę o obiegu zamkniętym, ale także z możliwości, jakie oferują w zakresie brandingu i ochrony produktu. Mamy nadzieję, że nasza inwestycja da dodatkowy impuls do spopularyzowania puszki wśród kolumbijskich konsumentów — stwierdził Roberto Villaquiran, prezes Grupy Canpack.

Jeden z największych na świecie producentów puszek aluminiowych inwestuje, głównie w fabryki greenfield, praktycznie bez przerwy. Firma analizuje rocznie kilkanaście potencjalnych projektów. Tylko w latach 2014-19 zainwestowała ponad 1 mld USD. W ubiegłym roku otworzyła dwie fabryki aluminiowych puszek do napojów oraz linię wieczek aluminiowych w Brazylii, fabrykę puszek aluminiowych w Indiach oraz drugą linię produkcyjną w Bukareszcie. Zwiększyła sprzedaż opakowań o 16 proc. We wrześniu poinformowała, że przy czeskim browarze Pilsner Urquell zbuduje zakład za 100 mln USD i zatrudni ponad 160 osób. Canpack działa w 19 krajach i sprzedaje do ponad 100. Zatrudnia 8 tys. osób.

7,3 mld zł - takie skonsolidowane przychody miał w 2018 r. Canpack, którego właścicielem jest Giorgi International Holdings.

461 mln zł - tyle wyniósł zysk netto założonej w 1989 r. grupy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy