Cap Gemini Ernst & Young wdraża SAP w Thomsonie

Kamil Kosiński
09-04-2003, 00:00

W żyrardowskiej fabryce telewizorów firmy Thomson Multimedia Polska zakończyła się pierwsza faza wdrożenia zintegrowanego systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem SAP R/3. Projekt realizuje firma Cap Gemini Ernst & Young. Jest on częścią globalnego programu wdrożenia systemu SAP w części Thomsona, zajmującej się bezpośrednią produkcją telewizorów. Równolegle z wdrożeniem w Żyrardowie prowadzone były wdrożenia tych samych funkcjonalności w zakładzie produkcyjnym we Francji oraz z kilkumiesięcznym odstępem czasowym w Meksyku.

Wdrożenie w Żyrardowie rozpoczęło się na początku czerwca 2002 r. System wdrożony w Polsce jest w pełni zintegrowany z innymi systemami korporacji zarówno w kraju, jak i za granicą. Stanowi integralną część światowego łańcucha dostaw firmy Thomson Multimedia. Oddane do użytku moduły funkcjonalne wspierają działania operacyjne w zakresie zarządzania produkcją, planowania długoterminowego sprzedaży i produkcji, gospodarki materiałowej i zarządzania magazynami wysokiego składowania, elementy zarządzania jakością, kompleksowej obsługi rachunkowości i controllingu finansowego, rozliczanie kosztów produktu i zarządzanie środkami trwałymi oraz wiele interfejsów z systemami: inżynieryjnym, produkcyjnym (zliczającym wyrób), celnym, płacowym i bankowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Cap Gemini Ernst & Young wdraża SAP w Thomsonie