Capgemini: agenci są przydatni

Agnieszka Janas
14-09-2004, 00:00

Menedżerowie Capgemini uważają, że pośrednicy to profesjonaliści rozumiejący potrzeby firm.

„PB”: Czy poszukując nowych lokali na biura Capgemini Polska korzysta z usług agencji nieruchomości?

Katarzyna Peto-Ziemkiewicz, office manager Capgemini Polska: Współpracujemy z międzynarodowymi agencjami nieruchomości działającymi w Polsce. Decyzja, która z firm będzie reprezentowała nasze interesy, zapada po przeanalizowaniu propozycji nowych lokalizacji. Do tej pory podejmowano ją na szczeblu lokalnym. W trakcie poszukiwania nowych powierzchni nie podpisywaliśmy umów na wyłączność. Umożliwiało to poznanie większej ilości ofert. Naszymi partnerami byli dotąd: DTZ oraz Couderq Binswanger. Jednak ostatnio wyłączność uzyskał Colliers International, wspierający nas w procesie wyboru wrocławskiej siedziby, wówczas reprezentujący wyłącznie nasze interesy, jako najemcy.

Jak ocenia Pani poziom usług oferowanych przez agencje?

To profesjonaliści, którzy rozumieli nasze potrzeby i umieją o nie zadbać podczas negocjacji umowy z właścicielem budynku. Rynek powierzchni biurowej, w tym także interesujących nas obiektów najwyższej klasy, stał się rynkiem klienta, co pozwala negocjować korzystne stawki czynszu oraz warunki współpracy. Jednak dobrze jest, kiedy taki proces wspiera wyspecjalizowana w tej dziedzinie firma. Zwłaszcza poza Warszawą, gdzie nie ma tak dużego wyboru dobrych obiektów.

Posiadając biura w trzech dużych miastach Polski, możecie Państwo ocenić jakość powierzchni oraz porównać ceny najmu.

W Warszawie mamy 2 tys. mkw. w Centrum Bankowo-Biurowym Kaskada. Jakość powierzchni, poziom współpracy, jak i świadczone usługi oceniam bardzo wysoko. Wysokość czynszu odpowiada naszym kryteriom. Trudno mi jeszcze w tej chwili ocenić nową lokalizację naszego biura we Wrocławiu. Do budynku Quattro Forum wprowadziliśmy się na początku lipca 2004 r. W przeciwieństwie do Warszawy, znalezienie 1 tys. mkw. powierzchni klasy A w tym mieście okazało się dość trudnym zadaniem. Brakuje tu budynków biurowych. Trochę niższa jakość znajduje za to odzwierciedlenie w stawkach. Trzecią naszą lokalizacją jest Centrum Lubicz w Krakowie, gdzie mamy 2,5 tys. mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Capgemini: agenci są przydatni