Capgemini wchodzi do Poznania

opublikowano: 24-06-2015, 00:00

Jesienią gigant BPO otworzy centrum IT, w którym zatrudni 300 osób. To dla miasta czwarta w tym roku inwestycja w usługi.

Sieć centrów BPO Capgemini w Polsce jest olbrzymia: w Krakowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu i Warszawie pracuje w niej ponad 6 tys. osób. Będzie nowa lokalizacja i będą kolejne etaty.

— Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału Capgemini otworzy w Poznaniu Software Solution Center. To będzie centrum IT z prawdziwego zdarzenia. Do końca roku zatrudni 50 osób, w trzy lata — 300 — mówi Marcin Przyłębski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta Poznania. Dziś firma ogłosi decyzję podczas konferencji prasowej. Centrum ma obsługiwać głównie klientów z rynku niemieckojęzycznego. Capgemini jest czwartą firmą, która w tym roku postawiła na stolicę Wielkopolski.

— Placówkę otworzyła amerykańska firma A.Schulman. Będzie tu pracować 60 osób. To centrum finansowo-księgowe,ale świadczy też usługi HR i IT — mówi Marcin Przyłębski.

A.Schulman to producent wyrobów z plastiku i masterbaczy (koncentraty barwiące). W Warszawie ma centralę sprzedażową na Polskę. Od dwóch miesięcy w Poznaniu działa także centrum HR Osram, producenta oświetlenia, które świadczy też usługi customer service i IT, a docelowo zatrudni 250 osób. Centrum finansowo-księgowe otworzyła także spółka ADM, amerykański gigant z branży przetwórstwa żywności, który ma zakład w Szamotułach pod Poznaniem. Zatrudnia kilkadziesiąt osób.

— Walczymy o kolejne projekty. Mieliśmy dobre pierwsze półrocze, dużo wizyt, teraz powoli zbieramy plony, ale jest jeszcze kilka firm, które dopiero podejmą decyzje. Liczymy, że wybiorą Poznań — mówi szef Biura Obsługi Inwestorów. W Poznaniu działa 40 centrów usług z zagranicznym kapitałem, a pracuje w nich 9 tys. osób — wynika z najnowszego raportu Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL. W ubiegłym roku centra otworzyły tu m.in. Mars, Owens-Illinois czy Polaris Laboratories. [MAG]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy