Capgemini zatrudni kolejnych 200 pracowników w Polsce

  • PAP
opublikowano: 09-05-2019, 13:14

Międzynarodowa firma Capgemini, świadcząca m.in. usługi informatyczne i finansowo-księgowe dla klientów w wielu krajach świata, zamierza w tym roku zatrudnić około 200 osób w swoich największych oddziałach w Krakowie i Katowicach.

W miastach tych znajdują się dwie jednostki Capgemini: Business Services, zajmujący się obsługą procesów biznesowych i zarządzania przedsiębiorstwami będącymi klientami firmy, oraz Cloud Infrastructure Services, zapewniający wsparcie techniczne. Zatrudniają one ponad 4,1 tys. specjalistów spośród ponad 8,5 tys. wszystkich pracowników Capgemini w Polsce. Firma posiada swoje ośrodki także w Warszawie, Poznaniu, we Wrocławiu i w Opolu.

Jak poinformował dziennikarzy w czwartek Wojciech Cichoń, dyrektor zarządzający w Capgemini Business Services Europe, zwiększenie zatrudnienia jest związane z przyspieszeniem inwestycji w obszarze związanym z inteligentną transformacją przedsiębiorstw.

Kadra Capgemini – zaznaczył dyrektor – bierze obecnie udział w szeroko zakrojonych projektach automatyzacji i robotyzacji, przeprowadzanych dla globalnych klientów w kilkunastu krajach.

Korporacja poszukuje zarówno doświadczonych specjalistów z dziedziny finansów i księgowości, IT czy HR, jak i osoby dopiero wchodzące na rynek pracy. Specjalnie dla nich przygotowano intensywny program szkoleniowy. Poszukiwane są też osoby znające języki obce, przede wszystkim angielski, niemiecki, francuski, niderlandzki, języki skandynawskie.

Capgemini działa w Polsce od 1996 r. i jest jednym z największych inwestorów sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Firma posiada sześć lokalizacji w Polsce. W Warszawie działa biuro Application Services, w Krakowie i Katowicach - Business Services oraz Cloud Infrastructure Services (ta dywizja jest obecna również w Opolu), natomiast we Wrocławiu i Poznaniu - Software Solutions Center.

Na świecie Capgemini zatrudnia 200 tys. pracowników w 40 krajach. Grupa odnotowała w zeszłym roku globalny przychód na poziomie 12,8 mld euro.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy