Capital Park o projektach i przejęciach

EG
20-05-2014, 10:20

Na przełomie maja i czerwca odbierzemy budynek Eurocentrum, który jest obecnie wynajęty w 55 proc. Mamy też listy intencyjne na kolejnych 6 tys. mkw - mówi Kinga Nowakowska, dyrektor generalny Capital Park.

Menedżerka dodaje, że prace przy budynku Royal Wilanów postępują zgodnie z planem, jego powierzchnia biurowa jest w 24 proc. wynajęta, a handlowa w 66 proc.

- Mamy też listy intencyjne na 14 proc. powierzchni biurowej i 48 proc. biurowej. W styczniu dostaliśmy pozwolenie na budowę kompleksu Art Norblin, które zostało oprotestowane. Spodziewamy się jego uprawomocnienia w czerwcu. Jak tylko dostaniemy pozwolenie, zaczynamy komercjalizację i poszukiwanie finansowania - mówi Kinga Nowakowska.

Spółka w pierwszym kwartale rozpoczęła budowę niewielkiego parku handlowego Vis a vis w Łodzi.

- Obecnie analizujemy około 90 propozycji akwizycyjnych. Koncentrujemy się na małych i średnich obiektach handlowych, generujących przychody lub z potencjałem szybkiego generowania ich. Mamy też w przygotowaniu większe projekty, jak portfel nieruchomości międzynarodowej sieci handlowej, sieci małych parków handlowych na Śląsku, czy starych parków handlowych do przebudowy. Na akwizycje możemy wydać około 50-60 mln zł powiększone o lewar kredytowy, co łącznie daje około 200 mln zł - mówi Marcin Juszczyk, członek zarządu Capital Park.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Capital Park o projektach i przejęciach