Car-Lift Serwice poprawił zysk mimo spadku sprzedaży

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-02-2006, 15:14

Około 7 mln zł ze sprzedaży i dodatni wynik z działalności uzyskała w 2005 r. spółka z o.o. Car-Lift Serwice w Ostrowie Wielkopolskim. "Wynik finansowy był lepszy od wypracowanego w 2004 r., ale wartość sprzedaży była niższa" - powiedziała we wtorek PAP prezes spółki Anna Mocek. W 2004 r. spółka sprzedała swoje wyroby za 7,5 mln zł.

Około 7 mln zł ze sprzedaży i dodatni wynik z działalności uzyskała w 2005 r. spółka z o.o. Car-Lift Serwice w Ostrowie Wielkopolskim. "Wynik finansowy był lepszy od wypracowanego w 2004 r., ale wartość sprzedaży była niższa" - powiedziała we wtorek PAP prezes spółki Anna Mocek. W 2004 r. spółka sprzedała swoje wyroby za 7,5 mln zł.

Negatywny wpływ na wynik finansowy miał stosunkowo wysoki do niedawna kurs euro. "Ostatni spadek wartości tej waluty nie ma na razie większego wpływu na ceny kupowanych materiałów do produkcji i w rezultacie na kondycję spółki, ponieważ kontrahenci krajowi reagują na ten fakt z dużym opóźnieniem" - twierdzi prezes. Podkreśliła, że spółka nadal płaci za surowce i materiały według starych, niekorzystnych dla niej kursów.

W ubiegłym roku firma wydała na inwestycje 200 tys. zł. "Mamy poważne plany inwestycyjne na ten rok, ale ich realizacja będzie zależeć od wyników, jakie uzyskamy w pierwszym półroczu" - zaznaczyła prezes.

Ostrowską spółkę utworzono w 1998 r. w wyniku przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego. Jest zakładem pracy chronionej. Produkuje podnośniki samochodowe i specjalnego przeznaczenia. Zatrudnia 90 osób.

Głównymi odbiorcami produkcji Car-Liftu są firmy krajowe. Niewielka część produkcji trafia na rynki Czech, Słowacji, Litwy i Ukrainy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane