Carrefour Egypt wstrzymuje import i sprzedaż duńskich towarów

(Marek Druś)
opublikowano: 03-02-2006, 16:53

Carrefour Egypt, joint venture Carrefour i MAF Group, zaprzestał sprzedaży duńskich produktów. Tłumaczy to obrazą uczuć religijnych polegającą na publikacji w duńskiej prasie karykatur Proroka Mahometa.

Carrefour Egypt, joint venture Carrefour i MAF Group, zaprzestał sprzedaży duńskich produktów. Tłumaczy to obrazą uczuć religijnych polegającą na publikacji w duńskiej prasie karykatur Proroka Mahometa.

Carrefour Egypt zaprzestaje zarówno sprowadzania towarów duńskich, jak i usuwa ze sklepów te, które stoją już na półkach i w magazynach. Carrefour Egypt ma trzy hipermarkety w Egipcie.

MAF Group ma joint venture z Carrefour o nazwie MAF Hypermarkets. Prowadzi ono hipermarkety Carrefour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze, Arabii Saudyjskiej i Omanie. Na razie nie wiadomo, czy decyzja ogłoszona przez Carrefour Egypt dotyczy tylko Egiptu, czy także pozostałych krajów.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane