Caspar ma już 300 mln zł

GN
opublikowano: 14-01-2011, 00:00

Pół roku potrzebowały

Pół roku potrzebowały

byłe gwiazdy Arki,

by zdobyć ósme miejsce

na rynku. W tym kwartale

wskoczą na NewConnect.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia — jeszcze w tym kwartale Caspar Asset Management złoży wniosek do regulatora o licencję na TFI. Liczy, że działalność operacyjną zacznie na początku 2012 r. Firmę założoną przez trio byłych gwiazd popularnej Arki: Leszka Kasperskiego, Piotra Przedwojskiego i Błażeja Bogdziewicza, do takiego kroku skłoniły wyniki półrocznej działalności. Klienci powierzyli im w zarządzanie 300 mln zł, co według szacunków firmy daje jej 3-procentowy udział w rynku zarządzania aktywami i ósme miejsce, przed Noble Funds, Skarbcem, IDMSA czy Ipopemą. Wyniki docenili inwestorzy — w listopadzie spółka przeprowadziła emisję, w której od 22 inwestorów uzyskała na rozwój 5,4 mln zł.

— Do końca pierwszego kwartału chcemy zadebiutować na NewConnect — zapowiada Leszek Kasperski, prezes Caspar Asset Management.

Większościowi akcjonariusze zobowiązali się nie zmniejszać zaangażowania poniżej 66 proc. w ciągu trzech lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane