Caspio zatrudni informatyków w Krakowie

opublikowano: 20-09-2017, 22:00

Prekursor rozwiązań Cloud, z korzeniami w Dolinie Krzemowej, otworzył drugie europejskie centrum rozwoju oprogramowania.

Caspio to amerykańska firma działająca od 2000 r., oferująca platformę do tworzenia aplikacji automatyzujących procesy biznesowe (zasilanych danymi z różnych źródeł i mogących wymieniać się informacjami z innymi systemami), na bazie której działa obecnie ponad milion aplikacji stworzonych przez różne firmy z ponad 100 krajów.

FORUM

Właśnie otworzyła w Krakowie centrum rozwoju oprogramowania. W pierwszym etapie zatrudni 50 informatyków. Zespół zajmie się m.in. programowaniem. NET, integracją na bazie API oraz tworzeniem rozwiązań analitycznych i mobilnych. Poza Polską Amerykanie mają biuro w Kalifornii, gdzie mieści się centrala, na Filipinach i na Ukrainie. Kraków wybrali ze względu na „strategiczną pozycję tego miasta jako wiodącego europejskiego ośrodka technologicznego”. Stolica Małopolski staje się zagłębiem IT i usług dla biznesu.

Pod Wawelem mieści się m.in. jeden z czołowych ośrodków Motoroli na świecie, gdzie pracuje ponad 1,6 tys. osób. Swoje centrum badawczo — rozwojowe umieścił tam też Samsung, a centrum innowacji — IBM. W 2016 r. na otwarcie centrum bezpieczeństwa operacyjnego zdecydowało się Cisco. Największą rodzimą firma IT w grodzie Kraka jest Comarch, który zatrudnia tam blisko 3 tys. osób.

55,8 tys.Tyle osób zatrudnionych jest w 157 zagranicznych centrach usług zlokalizowanych w Krakowie, wg. raportu ABSL.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane