CBOS: W czerwcu pogorszyły się nastroje społeczne

Internet Securities
16-06-2005, 12:09

W czerwcu wyraźnie pogorszyły się oceny rozwoju ogólnej sytuacji w Polsce w porównaniu z sondażem majowym – wzrósł krytycyzm w ogólnych ocenach sytuacji w kraju i opiniach o gospodarce, podało w komunikacie w czwartek Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).

W czerwcu wyraźnie pogorszyły się oceny rozwoju ogólnej sytuacji w Polsce w porównaniu z sondażem majowym – wzrósł krytycyzm w ogólnych ocenach sytuacji w kraju i opiniach o gospodarce, podało w komunikacie w czwartek Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).

CBOS poinformował, że obecnie 23% Polaków (o 2 pkt mniej w porównaniu do maja) uważa, że sytuacja w kraju zmierza w dobrym kierunku, a 65% badanych (o 6 pkt więcej) jest przeciwnego zdania. Jednak nie są to jeszcze notowania tak złe, jak w marcu, kiedy nastąpiło czasowe, gwałtowne załamanie się nastrojów.

W czerwcu nie zmieniły się oceny sytuacji politycznej w Polsce. Przeważają opinie krytyczne – 69% badanych uważa sytuację za złą (o 1 pkt więcej niż w maju), 21% badanych ocenia tę sytuację jako przeciętną, a tylko 4% pozytywnie (o 1 pkt więcej niż w maju).

Znacznie gorsze niż w maju są opinie o sytuacji gospodarczej – o 7 pkt do 54% wzrosła liczba osób oceniających ją negatywnie, 30% ankietowanych (spadek o 4 pkt) określa stan gospodarki jako przeciętny, a 10% (spadek o 2 pkt) wystawia oceny pozytywne.

CBOS przeprowadził badanie w dniach 3-6 czerwca 2005 roku na liczącej 1037 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / CBOS: W czerwcu pogorszyły się nastroje społeczne