Czytasz dzięki

CCC skorzystało z tarczy antykryzysowej

opublikowano: 10-04-2020, 10:00

Państwo przyznało firmie 23 mln zł. Część tych pieniędzy wpłynęła już na konta.

W ramach mechanizmów polskiej specustawy o zwalczaniu COVID-19, obuwniczy gigant złożył wnioski o skorzystanie z mechanizmów pomocowych w obszarze kosztów pracowniczych. Ubiegał się o pokrycie 40 proc. wynagrodzenia pracownika przez państwo (limit 40% przeciętnego wynagrodzenia) w przypadku zmniejszenia jego etatu o 20 proc. oraz pokrycie przez państwo postojowego do połowy płacy minimalnej.

- Wnioski złożyliśmy jako jedni z pierwszych, już 1 kwietnia i zgodnie z 7-dniowym terminem otrzymaliśmy odpowiedź. Co najważniejsze i co ogromnie nas cieszy, jest to odpowiedź pozytywna i skutkuje dofinansowaniem na łącznie 23 mln zł na kolejne 3 miesiące. Część z tych środków już wpłynęła na nasze konta. Pomoc ta pozwoli na zachowanie kilku tysięcy miejsc pracy. Kwota ta wesprze spółkę finansowo i pozwoli na podejmowanie kolejnych działań antykryzysowych. Na pewno jest to również sygnał, że mechanizmy antykryzysowe działają, a wsparcie jest realne, więc przedsiębiorcy będą czekać na kolejne propozycje pomocowe. Z naszej strony jest to część działań mających na celu odciążenie kosztów, w tym w szczególności kosztów wynagrodzeń. analogiczne działania podejmujemy na pozostałych rynkach - mówi Gabriela Kahl, dyrektor HR w CCC.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane