Czytasz dzięki

CD Projekt wchodzi w nowy obszar

opublikowano: 20-08-2018, 22:00

CD Projekt powołał do życia spółkę Spokko. Będzie ona realizowała nieogłoszony jeszcze projekt na urządzenia mobilne.

Znany producent gier, CD Projekt, objął większościowy pakiet udziałów w spółce Spokko. Pozostałe przypadną na kluczowe osoby odpowiedzialne za proces produkcji i koncepcję projektu. Grupa udostępni nowej spółce m.in. prawo do wykorzystywania posiadanego IP oraz dostęp do zaplecza twórczego i biznesowego studia CD Projekt Red.

— Znamy ludzi stojących za Spokko od ładnych kilku lat. Przyszli do nas z opartym na jednej z naszych marek ciekawym pomysłem, w który postanowiliśmy się zaangażować kapitałowo. Chcemy wnosić do naszego biznesu świeże pomysły i rozwiązania, a to, co planuje ekipa Spokko, jest dla nas zupełnie nowym obszarem twórczym. Nowe studio będzie w dużej mierze niezależne. Chcemy, żeby miało własną tożsamość i przestrzeń kreatywną, oczywiście kierując się filozofią leżącą u podstaw działania grupy CD Projekt — mówił Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Do zarządu powołanej spółki weszli Maciej Weiss i Rafał Staszewski — współtwórcy marki Spokko i liderzy nowego projektu.

— Współpracujemy z Rafałem i ludźmi z ekipy od dłuższego czasu. Mamy spore doświadczenie w tworzeniu gier casualowych, ale tym razem chcemy stworzyć projekt bardziej rozbudowany i ambitny, oferujący graczom nowe możliwości. To dla nas ekscytujące wyzwanie — mówi Maciej Weiss.

Maciej Weiss wcześniej był związany ze studiem deweloperskim należącym do Cloud Technologies, z którym stworzył m.in. grę „Arrow” — mobilną zręcznościówkę, nazywaną polskim, odświeżonym „Wężem”.

Spokko rozpoczęło rekrutację do realizowanego projektu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy