CD Projekt zdołował fundusze

Kamil Zatoński
opublikowano: 19-11-2017, 22:00

20-procentowa przecena akcji producenta gier mocno odbiła się na wynikach funduszy — zwłaszcza tych z grupy akcji małych i średnich spółek.

Inaczej być nie mogło: CD Projekt to zwykle największa, a czasem zdecydowanie największa pozycja w portfelu większości funduszy akcji, inwestujących w inne segmenty rynku niż indeks WIG20. Z najświeższych dostępnych danych (na 30 czerwca 2017 r.) wynika, że udział ten sięgał nawet prawie 10 proc.

Wśród dziesięciu czołowych funduszy w rankingu „PB” największe zaangażowanie miał lider — Skarbiec Małych i Średnich Spółek (9,3 proc.), a po 6-7 proc. aktywów w akcjach producenta gier ulokowały 4 inne fundusze. Odbiło się to na wynikach po dwóch fatalnych sesjach, kiedy kurs spadł o około jedną piątą.

Skarbiec Małych i Średnich Spółek po uwzględnieniu tej przeceny ma 3,8 proc. straty w horyzoncie miesięcznym (dane na 15 listopada). To i tak relatywnie dobry wynik, od którego lepszy ma tylko PKO Akcji Małych i Średnich Spółek (w jego aktywach CD Projekt miał 4,4-procentowy udział na koniec czerwca tego roku), fundusz, który w ostatnich miesiącach radzi sobie stosunkowo najlepiej ze względu na inwestycje na rynkach zagranicznych. Aż 6,9 proc. pod kreską jest KBC Portfel Akcji Małych i Średnich Spółek, prawie 6 proc. stracił natomiast Investor Top 25 Małych Spółek. Jedyny fundusz z czołówki, który nie był zaangażowany w CD Projekt, wcale jednak nie wypadł korzystnie — stopa zwrotu Novo Małych i Średnich Spółek to minus 4,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CD Projekt zdołował fundusze