CDI idzie na zagraniczny parkiet

Agnieszka Janas
opublikowano: 16-10-2007, 00:00

Dawne Domy Centrum zanim zadebiutują na warszawskim parkiecie, sprawdzą swoją atrakcyjność na giełdzie luksemburskiej.

Dawne Domy Centrum zanim zadebiutują na warszawskim parkiecie, sprawdzą swoją atrakcyjność na giełdzie luksemburskiej.

Centrum Development & Investment (CDI), spadko- bierca dawnych spółek tworzących grupę Domów Towarowych Centrum (DTC), złożyło prospekt emisyjny w komisji nadzoru sektora finansowego w Luksemburgu. Chce przeprowadzić na tej giełdzie emisję publiczną, której celem jest zdobycie środków na dalszy rozwój w Polsce.

To nie koniec giełdowych planów. CDI zamierza też debiutować w Warszawie na przełomie roku. W planach spółki są modernizacje posiadanych obiektów, zakup budynków pozwalających na ich ulepszenie, a także sprzedaż nieruchomości o ustabilizowanej pozycji na rynku.

Główne źródła przychodów spółki to wpływy z tytułu najmu i opłat eksploatacyjnych. W ubiegłym ro- ku łączne przychody grupy DTC wyniosły 86,05 mln zł, a zysk netto nieco ponad 294 tys. zł.

Obecnie spółka przepro- wadza modernizacje i roz- budowy: centrum Renoma we Wrocławiu (koniec prac 2009 r.) oraz budynków Warsa i Sawy w stolicy (2008 r.). Trwają przygotowania do modernizacji domu towarowego Smyk (2010-12) w Warszawie oraz Okrąglaka w Poznaniu (2008-10).

110

tys. mkw. Taka jest łączna powierzchnia handlowa obiektów zarządzanych przez CDI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu