Cefarm Białystok inwestuje

AMB
25-06-2008, 00:00

Regionalny hurtownik liczy dni do rozpoczęcia prywatyzacji. Polska Grupa Farmaceutyczna i Farmacol piszą oferty.

Regionalny hurtownik liczy dni do rozpoczęcia prywatyzacji. Polska Grupa Farmaceutyczna i Farmacol piszą oferty.

Sławomir Dudek, członek zarządu Cefarmu Białystok, spodziewa się, że prywatyzacja spółki ruszy lada dzień.

— Przygotowaliśmy wszystko, co do nas należało. Mamy zaudytowane sprawozdanie finansowe za 2007 r. Uzupełniliśmy też informację o istotnych zdarzeniach, a doradca ministra skarbu kończy aktualizację analiz przedprywatyzacyjnych — mówi dyrektor.

Cefarm to łakomy kąsek dla dystrybutorów leków. Jest najsilniejszą hurtownią farmaceutyczną w regionie.

— Za naszym pośrednictwem na rynek trafia co trzeci lek w województwie podlaskim — twierdzi Sławomir Dudek.

Udział w prywatyzacji zdecydowanie zapowiadają dwaj wielcy giełdowi hurtownicy — Polska Grupa Farmaceutyczna i Farmacol. Ucieszy ich pewnie wiadomość, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy spółka umocniła pozycję w regionie.

— Powiększyliśmy liczbę placówek detalicznych do 54, przejmując najpopularniejszą w regionie sieć tanich aptek. Na razie nie chcę ujawniać wartości transakcji i marki przejętej sieci, którą zamierzamy zachować. Mogę powiedzieć, że przeciętne obroty kupionych aptek kilkakrotnie przewyższają średni poziom w kraju — mówi Sławomir Dudek.

Spółka rozpoczęła zapowiadaną budowę nowoczesnego centrum dystrybucji pod Białymstokiem, które ma zastąpić obecne w centrum miasta. Zła wiadomość dla inwestorów to wzrost kosztów tej inwestycji. Cefarm przekonuje jednak, że zrekompensuje go przyrost wartości nieruchomości, które zwolni po przeniesieniu magazynów w nowe miejsce. Według pierwotnych planów, nowe centrum wraz z automatyczną linią do kompletacji leków miało kosztować 20 mln zł.

— W związku z boomem budowlanym koszty wzrosły o kilkadziesiąt procent. Jesteśmy jednak przekonani, że zamkną się poniżej 30 mln zł. Uruchomienie centrum planujemy na połowę 2009 r. — podsumowuje Sławomir Dudek.

4,5

mln zł Tyle wyniosły w 2007 r. przychody apteki internetowej Dom Zdrowia. Cefarm Białystok twierdzi, że jego sprzedaż w internecie jest dwukrotnie większa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cefarm Białystok inwestuje