Cel dla USD/PLN to 3,14-3,16 zł

Karolina Bojko-Leszczyńska EFIX DM
opublikowano: 30-07-2014, 00:00

Komentarz walutowy

Złoty kontynuował wczoraj przecenę, co korespondowało ze słabymi nastrojami na naszej giełdzie. Najsilniej rodzima waluta traci do dolara amerykańskiego, co wynika ze spadku na najważniejszej parze walutowej — EUR/USD.

Notowania USD/PLN po zeszłotygodniowym wybiciu górą ze średnioterminowej konsolidacji nadal rosną. Kurs tej pary dotarł już w pobliże 61,8-procentowego zniesienia fali spadkowej z 3 lutego (3,0950 zł) i opór ten jest na razie broniony przez stronę podażową. Biorąc pod uwagę silne wykupienie, widoczne na wskaźnikach impetu na danych dziennych, istnieje spora szansa na korektę spadkową. Aby średnioterminowy sygnał wzrostowy pozostał utrzymany, kurs nie powinien wrócić do wnętrza konsolidacji, z której wybił się w miniony piątek (poniżej poziomu 3,0750 zł). W szerszym horyzoncie celem notowań pozostaje strefa oporów 3,14-3,16 zł.

Notowania EUR/PLN naruszyły wczoraj linię trendu spadkowego, ale w godzinach popołudniowych wzrost na tym rynku wyhamował. Z technicznego punktu widzenia wybicie to stanowi sygnał zakończenia spadkowego ruchu korekcyjnego z ostatnich kilku tygodni. W średnim terminie jednak nadal obowiązującym jest trend spadkowy — kurs znajduje się poniżej linii trendu wzrostowego, rozpoczętego w sierpniu 2012 r. (obecnie poziom 4,1750 zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska EFIX DM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy