Celtic sprzedał Mokotów Plaza

GRA
opublikowano: 11-01-2011, 00:00

Przedświąteczny debiutant na GPW dobrze zaczął rok. Za 33 mln EUR sprzedał biurowiec Mokotów Plaza.

Przedświąteczny debiutant na GPW dobrze zaczął rok. Za 33 mln EUR sprzedał biurowiec Mokotów Plaza.

Celtic Property Development wszedł na GPW w drugiej połowie grudnia. Debiut nie był poprzedzony emisją akcji, ale gotówkę deweloper uzyskał w inny sposób. Sprzedał Mokotów Plaza, biurowiec przy ulicy Postępu na warszawskim Mokotowie. Za 33 mln EUR kupił go hiszpański fundusz Azora Europe.

— To już kolejna nasza transakcja zawarta z zagranicznym funduszem inwestycyjnym. To oznacza, że inwestorzy patrzą przychylnym okiem na Polskę, a także inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej — podkreśla Iwona Makarewicz, reprezentująca grupę Celtic.

Wcześniej deweloper z powodzeniem sprzedał biurowce znajdujące się w pobliżu Mokotów Plaza, czyli pierwszy i drugi etap Cybernetyki Office Park. Też kupił je fundusz inwestycyjny. Celtic przymierza się do kolejnych inwestycji w tym rejonie miasta.

— Podjęliśmy decyzję, że na sąsiedniej działce, której jesteśmy właścicielem, powstanie kolejny, trzeci etap projektu Cybernetyki Office Park. Rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwszy kwartał tego roku — zapowiada Iwona Makarewicz.

W Warszawie Celtic ma już za sobą m.in. projekt Wola Plaza, polegający na przebudowie dawnego Państwowego Domu Towarowego Wola. W najbliższych latach deweloper planuje oddać do użytku około 60 tys. mkw. użytkowej powierzchni biurowo-handlowej oraz magazynowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane