Cena docelowa akcji Unimotu poszła w górę

opublikowano: 15-03-2023, 09:19
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, podniósł ze 115 do 130 zł cenę docelową akcji Unimotu. Nie zmienił rekomendacji “kupuj’.

Adam Sikorski, założyciel i prezes Grupy Unimot
Adam Sikorski, założyciel i prezes Grupy Unimot

Jak podkreśla analityk, akcje spółki pozostają niezmiennie w gronie preferowanych pomysłów inwestycyjnych.

“Zakładana przez nas normalizacja paliwowych premii lądowych postępuje, ale na tyle powoli, że wiele wskazuje na to, że marżowość w tym roku i tak pozostanie na relatywnie wysokim poziomie. Mimo, opóźnienia w przejęciu aktywów logistycznych i asfaltowych od Lotosu i Orlenu ponownie podwyższamy nasze prognozy finansowe dla Unimotu. Podtrzymujemy pozytywne oczekiwania co do dywidendy za rok 2022 (DPS 12 zł za akcję) i uważamy, że propozycja dywidendy może stanowić wsparcie dla kursu akcji. Również zwracamy uwagę, że obserwowana ostatnio mocna korekta na walorze, wynika raczej z czynników zewnętrznych (ogólna przecena na rynku polskim i zagranicznym wraz z pogarszającym się sentymentem), co może być okazją inwestycyjną dla cierpliwych inwestorów” - napisał analityk w uzasadnieniu rekomendacji z 15 marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane