Czytasz dzięki

Cena docelowa Ten Square Games w górę

GSU
opublikowano: 01-04-2020, 11:00

Haitong Bank podtrzymał rekomendację „kupuj” dla Ten Square Games, podnosząc cenę docelową do 361,2 zł z 233,4 zł poprzednio.

Podniesienie wyceny jest efektem podwyższenia prognoz zysku netto na lata 2020 i 2021. latach odpowiednio o 77 proc. i 51 proc. Stało się tak dzięki lepszym niż oczekiwano wynikom osiąganym przez grę „Fishing Clash”. 

W ocenie Haitong Bank Ten Square Games wykorzystuje potencjalnie wyższy globalny popyt na gry w związku z domową kwarantanną spowodowaną wybuchem pandemii koronowirusa. Analitycy uwzględnili także ulgę podatkową IP Box, która obniży efektywną stawkę podatkową do   ok. 10 proc. z 19 proc. Uwzględniają również przychody gry „Fishing Clash” z rynku chińskiego, które mogą pojawić się od trzeciego kwartału 2020 r. 

„Bardzo dobra dynamika sprzedaży Fishing Clash, wysoki poziom generowanej gotówki i niskie ryzyko sektora gamingu w związku z  koronawirusem, to  obecnie główne atuty spółki” – czytamy w raporcie.

Według zaktualizowanych szacunków Haitong Banku, spółka jest wyceniana na poziomie P/E 14,5x/13,6x w okresie 2020/2021 oraz z 36 proc./31 proc. dyskontem w analogicznych okresach wobec światowych graczy.

Po bardzo dobrych wynikach „Fishing Clash” w styczniu i lutym analitycy spodziewają się, że wpływy z gry w marcu 2020 r. osiągną ok. 30 mln zł.

Haitong Bank uważa, że pozytywny efekt domowej kwarantanny może osłabnąć, gdy zaczną być odczuwalne ujemne skutki pandemii, tak jak miało to  miejsce np. we Włoszech i Hiszpanii. Może to być szczególnie zauważalne na kluczowych rynkach „Fishing Clash”, takich jak USA i Niemcy, gdy epidemia doprowadzi do wzrostu bezrobocia,  a  ludzie poświęcą mniej czasu i pieniędzy na rozrywkę oraz gaming.

W wyniku sugestii zarządu spółki o potencjalnym ograniczeniu części zysku (pierwotnie 75 proc.) przeznaczonej do wypłaty dywidendy, Haitong Bank obniżył swoje szacunki co do części zysku przeznaczonego na dywidendę za 2019 r. do 50 proc. Szacowana dywidenda na akcję wyniesie 5,27  zł, a stopa dywidendy 1,9 proc.

Artykuł jest skrótem raportu wydanego przez Haitong Bank 31 marca o godz. 8.00.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane