Cena ropy bez większych zmian

(Tadeusz Stasiuk)
03-10-2006, 09:23

Ceny ropy na NYMEX niewiele się zmieniły i pozostawały w okolicach najniższego poziomu od czterech dni.

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku niewiele się zmieniły i pozostawały w okolicach najniższego poziomu od czterech dni. Spekulowano, że ograniczenie produkcji przez Wenezuelę i Nigerię nie wpłynie w większym stopniu na spadek podaży dzięki rosnącym zapasom paliw w USA.

29 września OPEC poinformował, że Wenezuela i Nigeria, które i tak produkują już mniej niż inni członkowie OPEC, obniżą produkcję łącznie o 170.000 baryłek dziennie. Największy producent ropy w OPEC, Arabia Saudyjska, nie ogłosiła planów redukcji wydobycia.

Z ankiety Bloomberga, przeprowadzonej przez analityków wynika, że zapasy benzyny i oleju napędowego w USA mogły wzrosnąć w ubiegłym tygodniu. Departament Energii ma opublikować dane o tygodniowych zapasach w środę.

Cena ropy w dostawach na listopad na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym spadła o godzinie 13:03 czasu w Singapurze o 2 centy do 61,01 USD za baryłkę.

Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty listopadowe wzrosła o 3 centy, czyli o 0,1 proc. do 60,48 USD za baryłkę o godz. 12:54 czasu w Singapurze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Cena ropy bez większych zmian