Cena ropy bez większych zmian w Nowym Jorku

(Marek Druś)
24-10-2006, 09:24

Cena ropy na giełdzie w Nowym Jorku niewiele się zmieniła po wcześniejszych spadkach z powodu prognoz o łagodnych temperaturach w listopadzie w USA, które mogą nieco ograniczyć popyt na oleje opałowe, a zwiększyć zapasy.

Cena ropy na giełdzie w Nowym Jorku niewiele się zmieniła po wcześniejszych spadkach z powodu prognoz o łagodnych temperaturach w listopadzie w USA, które mogą nieco ograniczyć popyt na oleje opałowe, a zwiększyć zapasy.

Temperatury w listopadzie w północno-wschodnich USA mogą być wyższe od średniej, zanim spadną poniżej średniej w grudniu i w styczniu. Środowy raport może zaś wykazać, że czwarty tydzień z rzędu wzrosły zapasy ropy w USA, wynika z ankiety Bloomberga.

Cena ropy w dostawach na grudzień na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym spadła o 31 centów, czyli o 0,5 proc. do 58,50 USD za baryłkę ok. godz. 12.00 czasu w Singapurze.

Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty grudniowe spadła o 26 centów, czyli o 0,4 proc. do 58,95 USD za baryłkę ok. godz. 12.00 czasu w Singapurze.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Cena ropy bez większych zmian w Nowym Jorku