Cena ropy bez większych zmian w Nowym Jorku

opublikowano: 23-01-2007, 08:59

Cena ropy na giełdzie w Nowym Jorku niewiele się zmieniła po poniedziałkowym spadku z powodu spekulacji, że zapasy w USA wystarczą, aby sprostać popytowi w zimie.

Cena ropy na giełdzie w Nowym Jorku niewiele się zmieniła po poniedziałkowym spadku z powodu spekulacji, że zapasy w USA wystarczą, aby sprostać popytowi w zimie.

Środowy raport rządowy wykaże prawdopodobnie, że zapasy ropy, które są i tak powyżej średniej, wzrosły drugi tydzień z rzędu, a rafinerie obniżyły produkcję z powodu dużych zapasów paliw - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród analityków.

Do 5 lutego w północno-wschodnich USA mogą potrwać niższe temperatury od normalnych, po tym jak w grudniu temperatury utrzymywały się powyżej średniej.

"Jeden zimny front nie czyni od razu całej zimy. Jak na razie rynek utrzymuje się bez zmian" - powiedział Victor Shum z Purvin&Gertz Inc. w Singapurze.

Cena ropy w dostawach na marzec na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym wzrosła o 8 centów do 52,66 USD za baryłkę. W poniedziałek kontrakt ten spadł o 1,5 proc. do 52,58 USD.

Ceny ropy spadły o 11 proc. w ubiegłych dwóch miesiącach z powodu łagodnych temperatur i słabego popytu na oleje opałowe.

Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty marcowe wzrosła o 8 centów do 52,78 USD za baryłkę.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane