Cena ropy w dół w Nowym Jorku

opublikowano: 17-01-2007, 14:18

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku spadają w środę po wcześniejszym wzroście. Rynek wątpi, aby OPEC wywiązał się z zapowiadanego zmniejszenia dostaw surowca - podają maklerzy.

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku spadają w środę po wcześniejszym wzroście. Rynek wątpi, aby OPEC wywiązał się z zapowiadanego zmniejszenia dostaw surowca - podają maklerzy.

Cena ropy w dostawach na luty na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym spadła wczesnym popołudniem czasu europejskiego o 59 centów do 50,62 USD za baryłkę.

We wtorek ropa w kontraktach na luty staniała o 3,4 proc. do 51,21 USD po tym, jak minister ropy Arabii Saudyjskiej powiedział, że kraj ten nie popiera nadzwyczajnego posiedzenia w celu rozważenia dalszych cięć w produkcji.

Cena koszyka ropy OPEC spadła zaś we wtorek o 76 centów do 48,57 USD za baryłkę.

Rynek czeka na czwartkowe dane o amerykańskich zapasach ropy i jej produktów, które co tydzień przedstawia Departament Energii USA.

Analitycy oceniają, że zapasy benzyny wzrosły o 2,5 mln baryłek, a paliw destylowanych o 1,5 mln baryłek.

Spodziewany jest za to spadek zapasów ropy naftowej - o 0,9 mln baryłek.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane