Cena ropy wzrosła w Nowym Jorku

opublikowano: 15-01-2007, 08:57

Ceny ropy wzrosły po tym, jak algierski minister ropy powiedział, że OPEC prowadzi konsultacje ws ostatnich spadków cen.

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku wzrosły drugą sesję z rzędu po tym, jak algierski minister ropy powiedział, że członkowie OPEC prowadzą konsultacje w sprawie ostatnich spadków cen. Zwiększa to spekulacje, że OPEC może przyspieszyć obniżkę produkcji.

Ceny ropy spadły o 15 proc. od momentu, gdy w ubiegłym miesiącu OPEC zdecydował się obniżyć produkcję o 500 tys. baryłek dziennie od 1 lutego, czyli po raz drugi w ciągu trzech miesięcy.

Cena ropy w dostawach na luty na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku, w handlu elektronicznym wzrosła o 39 centów, czyli o 0,7 proc. do 53,38 USD za baryłkę. W piątek cena tego kontraktu wzrosła o 2,1 proc. do 52,99 USD.

W poniedziałek, w Nowym Jorku nie będzie odbywał się normalny handel na giełdzie z powodu święta Martina Luthera Kinga Jr., natomiast handel elektroniczny będzie odbywał się, jak zwykle.

Od początku tego roku ceny ropy spadły o 13 proc. z powodu łagodnych temperatur, co zmniejszyło popyt na oleje opałowe.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane