Cena złota spadła w środę

opublikowano: 29-03-2023, 20:57
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs złota spadł drugi raz w tym tygodniu i trzeci raz w okresie czterech ostatnich sesji, bo słabnięcie obaw o kondycję banków zmniejsza zainteresowanie tzw. bezpiecznymi przystaniami.

W środę ponownie widać wzrost apetytu na ryzyko wśród inwestorów. Indeksy rynków akcji wyraźnie idą w górę. To nie jest dobre dla złota, na które popyt rośnie w okresach wzrostu obaw i zmienności na rynkach.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Dodatkowo negatywnie na notowania kruszcu wpływało umocnienie dolara, w którym jest notowane, bo zmniejsza atrakcyjność złota dla inwestorów posiadających słabnące waluty. Bliskość psychologicznego oporu na poziomie 2000 USD także nie sprzyja wzrostowi ceny złota.

Na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z najbardziej handlowanych, czerwcowych kontraktów, spadał o 0,3 proc. do 1984,50 USD. Wcześniej wahał się w zakresie 1976,40-1993,20 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane