Centertel wygrał w sądzie

Joanna Barańska
opublikowano: 04-06-2007, 00:00

PTK Centertel, operator sieci Orange, wygrał bitwę w wojnie o częstotliwości. Zła passa teleregulatora trwa.

PTK Centertel, operator sieci Orange, wygrał bitwę w wojnie o częstotliwości. Zła passa teleregulatora trwa.

Przetarg na częstotliwości 3600-3800MHz na obszarze całego kraju odbył się w 2005 r. Mogą być one wykorzystywane m.in. dla szerokopasmowego dostępu do internetu. Przetarg wygrały Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), Netia Globe i Netia Świat. Centertel nie zakwalifikował się do drugiego etapu. Przyczyną były błędy formalne w ofercie, m.in. kopie dokumentów były poświadczone za zgodność przez pełnomocnika, a nie przez osobę podpisującą ofertę albo tylko parafowane. Centertel złożył wniosek o unieważnienie przetargu z powodu naruszenia interesów spółki jako uczestnika, a prezes organu nadzoru, ówcześnie Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, postępowanie umorzył.

— Kto nie przeszedł do drugiego etapu przetargu, nie powinien żądać jego unieważnienia. To byłoby za dalekoidące uprawnienie. W ten sposób unieważnienia mógłby żądać każdy, nawet gdyby tylko wykupił dokumentację, a do przetargu nie przystąpił. Centertel powinien najpierw udowodnić, że naruszono prawo, wykluczając go z przetargu — uważa mec. Jacek Wilczewski z Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

Pod koniec zeszłego tygodnia jednak Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję o umorzeniu postępowania. Urząd Komunikacji Elektronicznej zajmie się sprawą ponownie. Dotyczy ona jednak tylko uprawnień uczestnika, który odpadł z przetargu, a nie unieważnienia całego postępowania przetargowego i wygrania go przez NASK i Netię.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Barańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu