Centra obsługi ruszą we wrześniu

opublikowano: 19-07-2015, 22:00

Skarbówka przygotowuje centra obsługi podatników.

Zgodnie z uchwaloną już ustawą o administracji podatkowej mają one wspierać podatników przy prawidłowym wypełnianiu obowiązków. Przepisy regulujące ich działanie zaczną obowiązywać 1 września.

Pracownicy tych ośrodków niezależnie od właściwości miejscowej organu podatkowego będą przyjmować podania i deklaracje, wydawać zaświadczenia, udzielać wyjaśnień dotyczących przepisów podatkowych, w tym także podmiotom, które zamierzają dopiero podjąć działalność gospodarczą. Jak informuje PwC (taxonline.pl), przykładowo podatnik podatku akcyzowego będzie mógł składać deklaracje podatkowe w każdym urzędzie skarbowym, a ten przekaże je do właściwego naczelnika urzędu celnego. Podobne rozwiązania będą odnosiły się do zadań realizowanych przez ZUS. Płatnik składek na ubezpieczenie społeczne będzie mógł złożyć w dowolnym urzędzie skarbowym dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe związane z ubezpieczeniem społecznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane