Centra usług jadą do USA

opublikowano: 23-06-2015, 00:00

New Deal in New Europe — pod takim hasłem branżowe zrzeszenie będzie ściągać do Polski inwestorów w Nowym Jorku.

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL wziął się na całego za promocję branży. Po zakończonej kilka dni temu corocznej konferencji, której gościem specjalnym był Tony Blair, następne duże wydarzenie odbędzie się 23 września w Nowym Jorku.

Ambasadorowie Polski

Hasło konferencji brzmi „New Deal in New Europe” i ma zachęcać do inwestycji w Europie Środkowej i Wschodniej. To pierwsza międzynarodowa impreza organizowana przez ABSL. — Konferencja odbędzie się w siedzibie Bloomberga. Jej uczestnikami będą w połowie prezesi największych amerykańskich firm z centrami usług w Polsce, a w połowie szefowie spółek, których jeszcze nie ma w naszym kraju — mówi Wojciech Popławski, wiceprezes ABSL i dyrektor Accenture Operations w Warszawie. Uczestników ma być 150. — Firmy już obecne w Polsce będą reprezentowane przez globalnych prezesów, a nie szefów polskich spółek. Chcemy, żeby porozmawiali między sobą i przekonali się, że niektórzy robią dużo więcej niż inni. W końcu ponad 70 proc. nowych miejsc pracy w sektorze tworzą firmy już obecne — mówi Paweł Panczyj, dyrektor zarządzający ABSL.

Szersze spojrzenie

Związek chce zaprosić na to wydarzenie prezydenta RP. Na konferencji pojawiłby się wówczas Michael Bloomberg, właściciel spółki informacyjnej i były burmistrz Nowego Jorku.

— Chcielibyśmy, żeby Polska była reprezentowana nie tylko na najwyższym poziomie biznesowym, ale także politycznym. Wysłaliśmy zaproszenie do biura prezydenta i czekamy na odpowiedź — mówi Paweł Panczyj.

Założone w 2009 r. ABSL ma dziś ponad 150 członków, w tym: Accenture, arvato Services, Capgemini, Carlsberg, Geoban, Goldman Sachs, Google, Hewlett- -Packard, IBM, Infosys, JLL, MAN, Procter & Gamble, PwC, Shell, Sony, Thomson Reuters, UBS czy Xerox. Stara się działać w imieniu całego regionu.

— Dwa lata temu z naszej inicjatywy zostały powołane odpowiedniki ABSL w Czechach i Rumunii. Teraz rozpoczęliśmy współpracę z BOA, bułgarskim stowarzyszeniem outsourcingowym. Rozmawiamy z organizacją na Węgrzech — mówi Wojciech Popławski.

W sektorze nowoczesnych usług biznesowych przybywa w Polsce w ostatnich latach najwięcej miejsc pracy. W ostatnich dwóch latach zatrudnienie urosło o 36 proc. i w 532 centrach z zagranicznym kapitałem pracuje 150 tys. osób. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane