Centromor ma już wyższy kapitał

Cezary Pytlos
31-05-1999, 00:00

Centromor ma już wyższy kapitał

27 maja odbyło się WZA gdańskiego Centromoru, które zadecydowało o podniesieniu kapitału akcyjnego spółki z 3,339 mln zł do 5,008 mln zł. Akcjonariusze, m.in. Skarb Państwa, Stocznia Szczecińska, Stocznia Gdynia i pracownicy zadecydowali o sfinansowaniu nowej emisji z kapitału zapasowego spółki. W samym Centromorze taką decyzję WZA przyjęto z wielkim zadowoleniem, gdyż przesądza ona o przyszłości. Firma w przyszłym roku wybiera się bowiem na rynek równoległy GPW.

— Z takim kapitałem akcyjnym spełniamy wymogi KPW o dopuszczeniu do obrotu publicznego — wyjaśnia Ryszard Ferworn, prezes Centromoru.

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku dokończona zostanie także prywatyzacja firmy. Od marca zajmuje się nią Agencja Prywatyzacji. Skarb Państwa ma jeszcze do sprzedania ponad 24 proc. akcji spółki. W Gdańsku zaplanowano też rozbudowę grupy kapitałowej o pięć nowych zakładów. Obecnie dawna CHZ Centromor jest udziałowcem w sześciu spółkach. Nowe inwestycje spółka sfinansuje ze środków własnych, z kredytów bankowych oraz przy wsparciu Stoczni Szczecińskiej. CP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Cezary Pytlos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Centromor ma już wyższy kapitał