Centrum Techniczne Delphi zatrudni kilkudziesięciu inżynierów

opublikowano: 16-04-2007, 14:41

Amerykański producent części motoryzacyjnych Delphi zamierza zatrudnić w tym roku kilkudziesięciu inżynierów w swoim Centrum Technicznym w Krakowie. Pracownicy będą poszukiwani m.in. podczas rozpoczynających się we wtorek Inżynierskich Targów Pracy.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzecznik Delphi Polska Agnieszka Przymusińska, poszukiwani są zarówno absolwenci kierunków technicznych, jak i pracownicy z kilkuletnim doświadczeniem, nie tylko wámotoryzacji. Zwiększenie zatrudnienia w krakowskim centrum jest związane z nowymi projektami, głównie w sektorze elektroniki samochodowej.

Przymusińska przypomniała, że krakowskie Centrum Techniczne od momentu powstania w połowie 2000 roku zatrudnia średnio corocznie około 100 pracowników. Obecnie pracuje tam ponad 730 osób zajmujących się opracowywaniem technologii dla branży motoryzacyjnej z zakresu: elektroniki, przesyłania sygnału elektrycznego, kontroli emisji spalin oraz zawieszeń.

Amerykański koncern, obok Centrum Technicznego w Krakowie, posiada w naszym kraju sześć zakładów zatrudniających w sumie prawie 7 tys. pracowników. Są to fabryki: układów kierowniczych w Tychach, wiązek elektrycznych i światłowodowych w Jeleśni, wymienników ciepła i chłodnic w Ostrowie Wielkopolskim, amortyzatorów w Krośnie, systemów zasilania silnika oraz układów zasilania paliwem i pochłaniaczy w Błoniu pod Warszawą oraz przełączników w Gdańsku.

Koncern Delphi jest dostawcą systemów elektrycznych, elektronicznych i bezpieczeństwa m.in. dla motoryzacji. Zatrudnia ponad 172 tys. pracowników w 34 krajach. Wartość rocznej sprzedaży to blisko 27 mld USD. W październiku 2005 roku koncern wystąpił do amerykańskiego sądu federalnego w Nowym Jorku z wnioskiem o skorzystanie z przepisów chroniących przed bankructwem.

Inżynierskie Targi Pracy są organizowane we wtorek w Krakowie przez Akademię Górniczo - Hutniczą oraz Politechnikę Krakowską. (PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Centrum Techniczne Delphi zatrudni kilkudziesięciu inżynierów